button2
Champ Show

button5
Committee

button6
Downloads

Open Show
Saturday 21st April 2012

Judge:  Mrs Sheila McCarroll (Machigh)

a_Winners1

Best Dog, Best Opposite Sex, Reserve Best in Show and Best Puppy in Show Jennings' - Comdale Johnny Boy

Reserve Best Dog Pegg’s - Ambalasi Frisky Whisky

Best Bitch and Best in Show Jenning’s - Comdale Starr

Reserve Best Bitch Davison’s - Bensted Manna Mielle Fieule of Braxquin

Best Veteran Milner’s  Joanne Gin ‘n’ Soda

Class 1 Special Beginners Dog or Bitch (0)

Class 2 Minor Puppy Dog (2)

No 1 Jennings’,  Comdale Johnny Boy dob 6.8.11 Br Exh Walk the Line von Deipen Brook to Krisma x Ch Llovall As Mama Said to Comdale

No 2  Milner’s, Juanne Flamenco Finlay dob 20.09.11 Br Exh Milner Rozamie Passion for Fashion x Rozamie Merry Go Round by Juanne

Class 3 Puppy Dog (1)

No 1 Windram’s, Leonardo Ventura dob 29.5.11 Br Exh Rozamie Passion for Fashion x Cochansa Dales Pride

Class 4  Junior Dog (0)

Class 5 Novice Dog (1)

No 1 Windram’s, Louie Conquistador dob 29.5.11. Br Exh Rozamie Passion for Fashion x Cochansa Dales Pride

Class 6 Post Graduate Dog (3 (1abs)

No 1  Pegg’s, Ambalasi Frisky Whisky  dob 13.3.07  Br Sweetzer Ch Ashgate Scotts Progress x Ambalasi Full of Charm

No 2 Stock’s, Lindenka Baxter 7.1.07 Br. Purchon Ch Lindenka Brannigan JW x Lindenka Toffee Pudding

Class 7 Limit Dog (0)

Class 8 Special Open Dog (2)

No 1 Stock’s, Lindenka Baxter 7.1.07 Br Purchon Ch Lindenka Brannigan JW x Lindenka Toffee Pudding.

No 2 Schafer’s, Bikehunter Arthur dob 1.9.09  Br Exh Juanne Jaunty Jack Tar at Rozamie x Funny Face True Love

Class 9. Veteran Dog or Bitch (2 (1)

No 1 Milner’s,  Joanne Gin ‘n’ Soda Bitch Br Exh dob 7.2.02 Ch Newtonglen Covenanter of Rozamie x Joanne Gin ‘n’ Ice

Class 10 Minor Puppy Bitch (4 1abs)

No 1  Milner’s, Juanne Latin Lindi Louise dob 20.9.11 Br Exh Rozamie Passion for Fashion x Rozamie Merry Go Round by Juanne

No 2 Bradbury’s, Petalam Posative Outcome  dob 29.9.11 Br Exh Ch & Int Ch Karamynd Play the Game x Petalam Birthday Girl

No 3 Bartley’s, Pelham Lady of Heathbridge dob 11.8.11 Br Wright Devon Dexter from Ashgate x Calluna Christmas Rose

Class 11 Puppy Bitch (2 1abs)

No 1 Windram’s, Carlola Showgirl dob 29.5.11 Br Exh Rozamie Passion for Fashion x Cochansa Dales Pride

Class 12 Junior Bitch (2 1abs)

No 1 Jenning’s, Comdale Starr dob 1.1.11 Br Exh  Ch Pepabby Prank x Comdale Talk the Talk

Class 13 Novice Bitch (2 1abs)

No 1 Jenning’s Comdale Starr

Class 14 Post Graduate Bitch (7 entries, 1a)

No 1 Jenning’s, Comdale Starr

No 2 Pegg’s, Bellevue Dream Spirit dob 14.3.09 Br Squires  Ch Bellevue Spirit Catcher x Bellevue Honey Bee

No 3 Davison’s, Braxquin Beginning the Dream dob 4.3.10. Br Exh Lindenka Bennington xBenstead Manna Mielle Fieule at Braxquin

Class 15 Limit Bitch (2 1abs)

No 1 Windram’s, Cochansa Dales Pride dob 18.9.08 Br Coles Juanne Jaunty Jack Tar of Rozamie x Cochansa Vanilla Flurry

Class 16 Special Open Bitch (3 1abs)

No 1 Davison’s, Bensted Manna Mielle Fieule of Braxquin dob 9.4.07 Br Mochridge Juanne Jaunty Jack Tar at Rozamie x Edinlee Mini Minx

No 2 Stock’s, Lindenka Apple Charlotte dob 15.9.08 Br Purchon Ch Havasu Pai x Lindenka Summer Pudding

Class 17 Ted Pertcival Memorial Stakes (4 1abs)

No 1 Schafer’s,  Bikehunter Arthur AF04692601

 No 2 Bartley’s, Pelham Lady of Heathbridge

a_Daphne

Top